ALTERNA MY HAIR MY CANVAS ANOTHER DAY DRY SHAMPOO 142 GR

1,770 ден
Вегански проѕирен и лесен сув шампон кој ја освежува и омекнува косата апсорбирајќи ги високот маснотии.Благодарение на формула која содржи:бел јаглен и вегански ботанички кавијар.
Го продолжува времето помеѓу две миења,има ултра лесна текстура,и го одржува природниот сјај на косата.Има мирисна ноти на морски бобинки и мандарина.Не остава траги.
Начин на употреба: Пред употреба се протресува и се нанесува од растојание од 20 сантиметри на сува коса фокусирајки се на коренот.

Опис

Вегански проѕирен и лесен сув шампон кој ја освежува и омекнува косата апсорбирајќи ги високот маснотии.