DUALSENSES SCALP SPECIALIST ANTI-DANDRUFF SHAMPOO 250ML

990 ден

Шампон за прочистување на првут.

Опис

Специјален шампон кој  го таргетира првутот и проблематичниот скалп, промовирајќи свежо и ревитализирано чувство. Идеален за чувствителен скалп, лесната формула ја отстранува дневната нечистотија и вишокот маснотии со длабоко прочистувачки активни материи. Мноштвото активни состојки, вклучително и Octopirox® и Цинк Пиритион, помагаат да се врати рамнотежата и влажноста на скалпот, намалувајќи ја појавата на првут  и ублажувајќи го чувството на чешање. Комплетиран со технологијата FadeStop за безбедна боја, ја остава косата мека, еластична и прочистена.