RE/START DENSITY PROGRAM ANTI-HAIR LOSS SET SHAMPOO 250ml + VIALS 12 X 5ML

3,170 ден

Професионален сет од шампон 250 мл и ампули 12x 5ml против опаѓање и за згуснување на косата.

Out stock

Нема на залиха

Опис

RESTART DENSITY ANTI HAIR LOSS СЕТ ОД ШАМПОН + АМПУЛИ
Зајакнувачкиот мицеларен шампон и ампулите против опаѓање на косата ја зајакнуваат и ревитализираат кршливата коса за да го спречат опаѓањето на косата:
-Со состојки за нега на кожата кои го балансираат микробиомот на скалпот и помагаат да се смири и заштити.
-Зајакнувачките молекули ја зајакнуваат косата одвнатре што ја прави до 92% поотпорна на паѓање.
ПРИДОБИВКИ:
*Го балансира микробиомот на скалпот
*го штити скалпот, ја зајакнува и ревитализира
*го намалува опаѓањето на косата до 92%
ПРЕДЛОЖЕНА УПОТРЕБА:
1) Нанесете мицеларен шампон на влажна коса
2) Нежно масирајте
3) Исплакнете темелно. Повторете ако е потребно
4) Нанесете го третманот за зајакнување на скалпот на чист скалп.
5) Нежно масирајте.
6) Не плакнете.