WELLA ELEMENTS CALMING SHAMPOO 250ML

1,050 ден

Шампон за смирување на осетлив и сув скалп.

Опис

Овој благ шампон има сурфактанти од природно потекло кои нежно ја чистат косата и скалпот. Тоа помага да се врати удобноста на скалпот, со растителен глицерин.

Нежeн за косата и скалпот  и погоден  за секојдневна употреба. Погоден за бојадисана или хемиски третирана коса со  92% состојки од природно потекло : про-витамин Б5, растителен глицерин и екстракт од бел чај ,

Не содржи состојки од животинско потекло ,сулфати и силикони