RESTART BALANCE ANTI HAIR LOSS DIRECT SPRAY 100ML

2,450 ден

Kонцентриран лосион за губење на косата со двојно дејство и брзо апсорбирачки ефекти помага да се балансира микробиомот на скалпот и го намалува губењето на косата.

Категорија:

Опис

Kонцентриран лосион за губење на косата со двојно дејство и брзо апсорбирачки ефекти помага да се балансира микробиомот на скалпот и го намалува губењето на косата. Благодарение на мултифункционалните состојки се зајакнува структурата на косата и се ревитализира кршливата коса.
Спрејот против опаѓање на косата ја зајакнува структурата на косата, ја ревитализира кршливата коса, ги хидрира скалпот и косата и го балансира микробиомот на скалпот. Лосионот за губење на косата помага да се намали опаѓањето на косата.
Се нанесува мокра коса и нежно се масира. Не се плакне.
Дерматолошки тестиран .