EKSPERIENCE ANTI HAIR LOSS TONIC 125ml

2,800 ден

Ревитализирачки тоник идеален за слаба, тенка и коса која опаѓа.

Категорија: ,

Опис

Ревитализирачки тоник идеален за слаба и тенка коса. Специјална формула против првите знаци на опаѓање на косата. Со аквамарис комплекс, богат со морска вода, екстракт од Rhodophycea алгата и алиго елементи, со витамин Е и црвен чај. Бисабололот ја смирува чувствителната кожа. Баицалинот се бори против стареење на скалпот.
Се нанесува на скалпот секој ден и се масира. Не се измива.