EKSPERIENCE ANTI HAIR LOSS LOTION 12x7ml

3,780 ден

Лосион со антиоксидативни особини и својства против опаѓање на косата.

Категорија: ,

Опис

Лосион со аквамарис комплекс.
Формулата содржи олеанолична киселина, арпигенин, витамин Н, Swertia Japonica, екстракт од рузмарин и хоп билка, познати по своите антиоксидативни особини и својства против опаѓање на косата.
Косата се измива со Revilizing шампонот, се просушува со пешкир и се нанесува од лосионот на скалпот. Се масира нежно се додека лосионот не биде комплетно апсорбиран. Не се измива. Се користи 1-2 пати неделно.