EKSPERIENCE SEBUM CONTROL LOTION 12x7ml

3,780 ден

Лосион кој помага да се намали претераното лачење на себум кај мрсниот скалп.

Категорија: ,

Опис

Лосионот помага да се намали претераното лачење на себум кај мрсниот скалп. Содржи комплекс аквамарис, кој го намалува вишокот на себум, го хранат, чистат и освежуваат скалпот.Формулата ја штити и ја обновува косата.
Косата се измива си Eksperience Sebum Balancing шампонот, се просушува косата со пешкир и се нанесува лосионот на скалпот. Се масира се додека не се апсорбира. Не се измива.
Се користи1-2 пати неделно.