RE/START™ RECOVERY ANTI-SPLIT ENDS SEALING DROPS 50ML

1,450 ден

Интензивен регенерирачки  серум за обновување на косата и заштита од испукување.

Категорија: ,

Опис

Овој серум помага да се балансира микробиомот на скалпот* и да ја  заштити косата  од кршење. Наполнет со кокосово и масло од камелија ги поправа влакната на косата одвнатре, ја зајакнува ослабената коса. Докажана ефикасност против хемиско оштетување, ја храни косата, ја запечатува површината на косата, штити од расцепени врвови, оштетување и кршење. Ја поправа косата, оставајќи ја мазна, мека, сјајна и сјајна.

 

Начин на употреба; Нанесете на влажна или сува коса и не плакнете.