LOREAL SERIE EXPERT AMINEXIL ADVANCED 10X 6ML

2,400 ден

Интензивен третман во ампули против опаѓање и за згуснување на косата.

Опис

Интензивна програма со двојна акција за проретчена коса, збогатена со:
*АМИНЕКСИЛ -го зајакнува прицврстувањето на влакната на косата на скалпот
* ОМЕГА 6. -Ја стимулира активноста на коренот. Омега-6 се трансформира во липид и керамид, за да помогне во изградбата на влакната на косата.
 
Третманот обезбедува есенцијални хранливи материи кои помагаат да
– се стимулира активноста на коренот и да се заштити густината на косата од коренот до врвот.
-Помага да се подобри врската помеѓу косата и скалпот.
-Намалување на опаѓањето на косата до 88%
– помага да расте нова, здрава и силна коса.
 
За само 42 дена користење им помага на 8000 влакна да живеат подолго.
 
Производот брзо ќе ја елиминира грижата за опаѓање на косата, ќелавост, ќе ја зголеми довербата на корисниците со видливи ефекти по 6 недели.

Начин на употреба: Една ампула се нанесува на чист скалп се масира и не се плакне . Се користи една ампула дневно или пак 3 ампули неделно.