CURLY HAIR SHAMPOO 950ML

1,620 ден

Шампон за нега и хидратација на виткана и брановидна коса.

Опис

Curly Hair шампонот за кадрава коса од Alter Ego Italy е совршено решение за постигнување на меки, јасно дефинирани локни, со 96% состојки од природно потекло, го спречува фриз ефектот и ги хидрира вашите локни.

Формулата содржи активни состојки:

*URBAN SHIELD технологија: создава заштитен филм на косата и ја штити од негативни ефекти

*Бадем: ја одржува еластичноста на косата, ја негува и навлажнува

*Костен: дава чувство на кашмир и мекост