CARE KERATIN THERAPY 6 X 10 ML

1,200 ден

Третман во ампули  со висока концентрација на кератин за обнова на  екстремно оштетена и хемиски третирана коса.

Опис

Ампулите ја зајакнуваат и штитат оштетената коса одвнатре кон надвор, спречувајќи кршење и цветање на врвовите. Наменети се за интензивно обновување на екстремно оштетена, претретирана и исцрпена коса. Персонализираниот третман обезбедува дополнителен ефект на обновување на косата во комбинација со маската од оваа линија.

Содржи:

*Кератин- Таа гради врски во влакната на косата и помага во обновувањето на природниот заштитен слој на косата одвнатре со замена на изгубените протеини.

*Пченичен протеин-  Ги подобрува својствата на влакната на косата и помага во одржување на еластичноста со контролирање на стапката на губење на влагата од косата. 

*Шеа путер-  Моќен антиоксиданс, познат по својата исклучителна хидратација. Спречува губење на вода и кршење на косата.

*Пантенол-  Се нарекува и про-витамин Б5. Помага при привлекување и задржување на водата. Ја навлажнува косата и скалпот, ја остава косата силна и здрава.

Начин на употреба:Измијте ја косата темелно – изберете го шампонот според потребите на косата.

1) Употреба со кератин маска (екстремно оштетена коса): Во шолја за мешање подгответе 15-20 грама кератин маска (долга коса) и додадете 1/2 ампула кератин терапија. Прилагодете ја количината на маската според должината на косата.

2) Употреба со регенератор (оштетена тенка коса): Во шолја за мешање, подгответе 15-20 грама од било кој професионален балсам Subrina (долга коса) и додадете 1/2 ампула кератин терапија. Прилагодете ја количината на маската според должината на косата.

Нанесете ја смесата на коса исушена со пешкир, почнувајќи од должината на косата. Никогаш не ја нанесувајте смесата на скалпот. Масирајте рамномерно и оставете да делува 5-10 минути. Исплакнете со вода.