CARE SCALP ANTI-HAIR LOSS SHAMPOO 250 ML

390 ден

Шампон кој го спречува опаѓањето на косата и поттикнува раст на нови влакна.

Опис

Шампон против опаѓање на косата кој ефикасно го намалува прекумерното опаѓање на косата, го зајакнува и им дава дополнителна енергија на фоликулите на косата за повторно растење. Ја подобрува циркулацијата на крвта во скалпот и го стимулира растот. Содржи aктивни состојки :

*Екстракт од просо –  Придонесува за здрав раст на косата преку стимулирање на клеточната активност, како и регенерација на ткивата и намалување на опаѓањето на косата.

*Екстракт од хмељ –  Полн со моќни антиоксиданси, антибактериски и антиинфламаторни. Помага во намалување на опаѓањето на косата, го подобрува сјајот и го намалува чешањето на скалпот.