CARE HYDRO SHAMPOO 250 ML

390 ден

Шампона за нега и интензивна хидратација на многу сува коса.

Опис

Шампонот обезбедува дневна доза на хидратација и ја одржува природната рамнотежа на влага во косата. Ја скротува кадравата коса така што косата изгледа мазна, сјајна и сјајна. Наменет е за сите типови коса. Идеален за кадрава коса на која и е потребна дополнителна хидратација за да ги задржи убавите кадрици. Нежно ја чисти и омекнува косата без да ја отежнува.

Содржи:

*Хијалуронска киселина-  Дејствува како ефикасен навлажнувач кој создава долготрајна влажност. 

*Глицерин-  Хидратантна смирувачка течност ја задржува водата и и  помага на косата да остане хидрирана.