CARE SCALP DETOX MASK 150ML

450 ден

Лесна хидратантна маска која се препорачува за сите типови коса со проблематичен скалп.

Опис

Лесна хидратантна маска која се препорачува за сите типови коса со проблематичен скалп , ја храни косата, ја враќа влажноста, ја прави помека и не ја отежнува. Дава сила и дава мазност и сјај на косата. Спречува виткање на коса и го олеснува чешлањето.Детокс маската прави чуда во комбинација со другите  производи од линијата Scalp Detox.

Содржи активни состојки  :

*Екстракт од невен-  Го хидрира сувиот скалп и го намалува воспалението од дерматитис, осип и инфекции. Помага во борбата против првутот и оштетувањето на скалпот.

*Уреа- Обезбедува интензивна влажност за ублажување и смирување на чешањето и иритацијата.

 Начин на употреба: Откако ќе го користите шампонот за детоксикација на скалпот Subrina Professional Care, нанесете ја маската , оставете да делува неколку минути и потоа исплакнете.