CARE KERATIN FOAM 150 ML

650 ден

Третманскa пена со висока концентрација на кератин за обнова на  екстремно оштетена и хемиски третирана коса.

Опис

Хранлива пена која на оштетената коса и обезбедува силна доза на кератин кој ја ревитализира косата и помага да се спречи идното кршење. Совршена за слаба, кршлива, безживотна,  и исцрпена коса.Ја зајакнува косата со подобрување на структурата на косата од внатре кон надвор. 

Содржи:

*Кератин- Таа гради врски во влакната на косата и помага во обновувањето на природниот заштитен слој на косата одвнатре со замена на изгубените протеини.

*Пченичен протеин-  Ги подобрува својствата на влакната на косата и помага во одржување на еластичноста со контролирање на стапката на губење на влагата од косата. 

*Шеа путер-  Моќен антиоксиданс, познат по својата исклучителна хидратација. Спречува губење на вода и кршење на косата.

*Пантенол-  Се нарекува и про-витамин Б5. Помага при привлекување и задржување на водата. Ја навлажнува косата и скалпот, ја остава косата силна и здрава.

Начин на употреба:Нанесете на измиена, исушена со крпа коса. Не плакнете.