CARE REPAIR SHAMPOO 250 ML

390 ден

Шампон за нега и регенерација на сува и оштетена коса.

Опис

Шампонот е формулиран за да помогне во отстранувањето на штетите предизвикани од еколошки стрес, хемиски третмани или топлинско обликување. Хранлив шампон кој помага во подобрување на структурата на косата и спречува расцутување на врвовите.

Содржи:

*Масло  од баобаб- Семето на африканското „дрво на животот“ е богато со витамини А, Б, Ц, Д, Ф и омега масни киселини. Маслото обезбедува длабока хидратација и ја зајакнува слабата и оштетена коса.

*Екстракт од семе од баобаб-Хранлива материја која помага за обновување на оштетената коса, ја зголемува силата и има ефект против стареење.

*Глицерин- ја хидрира косата обезбедувајќи и ја потребната влажност.