CARE KERATIN LOTION 480 ML

660 ден

Третмански лосион со висока концентрација на кератин за обнова на  екстремно оштетена и хемиски третирана коса.

Опис

Третман во лосион   специјално дизајниран за екстремно оштетена и хемиски третирана коса. Збогатен е со значителна количина на кератин, кој ќе ја претвори вашата коса во силна, сјајна и здрава коса. Совршен за слаба, кршлива, безживотна,  и исцрпена коса.Ја зајакнува косата со подобрување на структурата на косата од внатре кон надвор. Ја ревитализира косата и ја подобрува леснотијата на чешлање.

Содржи:

*Кератин- Таа гради врски во влакната на косата и помага во обновувањето на природниот заштитен слој на косата одвнатре со замена на изгубените протеини.

*Пченичен протеин-  Ги подобрува својствата на влакната на косата и помага во одржување на еластичноста со контролирање на стапката на губење на влагата од косата. 

*Шеа путер-  Моќен антиоксиданс, познат по својата исклучителна хидратација. Спречува губење на вода и кршење на косата.

*Пантенол-  Се нарекува и про-витамин Б5. Помага при привлекување и задржување на водата. Ја навлажнува косата и скалпот, ја остава косата силна и здрава.

Начин на употреба: Нанесете на измиена коса, исчешлајте и исплакнете темелно по 5-10 минути. За најдобри резултати користете во комбинација со кератин пена.