CARE REPAIR OIL 50 ML

990 ден

Mасло за нега и регенерација на сува и оштетена коса.

Опис

Хранливо масло  кое помага за  обновување на оштетената коса и врвови. Спречува кршење и обезбедува мазен сјај. Совршено е за оштетени испукани краеви и за убави локни.

Содржи:

*Масло  од баобаб- Семето на африканското „дрво на животот“ е богато со витамини А, Б, Ц, Д, Ф и омега масни киселини. Маслото обезбедува длабока хидратација и ја зајакнува слабата и оштетена коса.

*Екстракт од семе од баобаб-Хранлива материја која помага за обновување на оштетената коса, ја зголемува силата и има ефект против стареење.

*Глицерин- ја хидрира косата обезбедувајќи и ја потребната влажност.