CARE COLOUR LOCK SHAMPOO 1000 ML

820 ден

Шампон идеален за фиксирање на бојата на косата  и продолжување на нејзината трајност.

Опис

Шампонот e со ниска pH вредност и е наменет за заштита на обоената коса. Ги зајакнува пигментите на бојата во косата и обезбедува долготрајна издржливост на бојата.

Содржи:

*УВ Филтер- Специјален фотостабилен УВ филтер кој го спречува избледувањето на бојата и го подобрува сјајот.

*Витамин Е- Моќен антиоксиданс кој ја штити косата од слободните радикали и УВ зраците.

*Глицерин-  Навлажнувачка и регенерирачка состојка која природно се наоѓа во нашето тело и помага да се врати нормалната рамнотежа и хидратација.