CARE SCALP MASAGE LOTION 480 ML

590 ден

Лосион за масажа на скалпот кој делува превентивно против опаѓање на косата и го стимулира скалпот.

Опис

Лосион за масажа на скалпот кој  нежно го освежува скалпот, ја ревитализира косата и го стимулира растот на косата. Лосионот за масажа ја подобрува циркулацијата на крвта што го стимулира растот на косата. Содржи активни состојки :

*Нане-  Го смирува иритираниот скалп, го зголемува протокот на крв и ги чисти порите од иритирачки состојки за да ја направи косата здрава и лесна.

*Глицерин- Хидратантна и регенерирачка состојка која природно се наоѓа во нашето тело и помага да се врати нормалната рамнотежа и хидратација.

*Екстракт од Алое  Тој е одличен навлажнувач и има неколку антиинфламаторни, како и некои антибактериски компоненти. Помага и при зараснување на раните и регенерација на кожата.

Начин на употреба: Се нанесува на влажна и измиена коса на целиот скалп со блага масажа. Не се плакне.