BONACURE CP VOLUME BOOST SHAMPOO 250 ML

900 ден

Шампонот  обезбедува зголемување на волуменот и ја остава косата да се чувствува погуста и пополна до 48 часа. Формулиран за тенка и слаба коса  се одликува со напредни технологии, вклучувајќи го и Vegan Care Complex со веганска кератин алтернатива и креатин. Формулацијата со кератин ги обновува влакната на косата, обезбедува еластичност и ја подобрува управливоста. Во исто време, креатинот му дава на секое влакно повеќе волумен, тело и отскокнување. Нежно го отстранува вишокот на себум и акумулацијата на производот што може да ја натежне косата. Полимерите за специјална нега спречуваат статичност додека ја подобруваат управливоста и еластичноста на косата. Производот е ослободен од SLS/SLES, силикони и вештачки бои. 

Категорија: , , ,

Опис

Нежен шампон за креирање волумен кај тенка и кревка коса.