BONACURE CP COLOR FREEZE SHAMPOO 500 ML

1,400 ден

 Благ шампон кој е посветен на потребите на секој тип на  обоена коса. Ја враќа косата на оптимално ниво на pH од 4,5 и ги задржува пигментите во боја заглавени длабоко во структурата на косата, со што ефикасно го спречува избледувањето на бојата. Овој шампон за зачувување на бојата постигнува до 90% задржување на бојата  до 30 миења . Ја подобрува сјајноста со технологијата Shine Savior и помага да се заштити структурата на косата и внатре и надвор. Идеален е за употреба после услуги за боја и за одржување дома. 

Нови 100% вегански професионални формули, без сулфати, силикони, парабени, минерални масла, фталати, микропластика и вештачки бои, со високо ниво на биоразградливост.

Категорија: , ,

Опис

Нежен шампон за оджување и нега на секаков тип на фарбана коса.