AC LATHER SHAVE CREAM 250 ML

1,600 ден

Kрема за бричење која има свилена текстура , со специјална формула која спречува иритација на кожата и
ја омекнува кожата за полесно бричење

Категорија:

Опис

Свилен крем за бричење што создава богата, пена која ги омекнува влакната на брадата за лесно бричење. Пената помага да се одржуваат влакната на брадата подигнати за добро бричење, притоа заштитувајќи ја кожата од иритација и изгореници со жилет, оставајќи ја кожата мазна и хидрирана.
Пакување направено од 50% рециклирани материјали
Дерматолошки тестирано.
НАЧИН НА УПОТРЕБА :
Идеален начин на користење на кремета е после туширање додека кожата е сеуште топла. Намачкајте ја четката за бричење со топла вода и земете го производот со потопување на четката во кремот за бричење . Во сад за бричење ставете од кремата и вртете со четкатата енергично за да создадете богата, густа пена. Нанесете на лицето со кружни движења .Одкако ќе се избричите исплакнете со ладна вода.
Исплакнете со ладна вода.