CLASSIC MOISTURIZING SHAVE CREAM 150ml

980 ден

Крема за бричење наменета за нормална до груба брада.

Категорија: , таг

Опис

Крема за бричење наменета за нормална до груба брада.
Формулата содржи моќни антиоксиданси кои овозможуваат бричење без сушење на кожата. Смирувачките состојки алое вера и маслото од авокадо даваат максимална заштита на сувата и осетлива кожа. Хидрирачката крема за бричење се препорачува и на кожата која бара максимална хидратација.
Се навлажнува лицето со топла вода, потоа се нанесува од кремата за бричење и се бричи како и обично.