LIGHT HOLD STYLING GEL 250ml

890 ден

Гел за стилизирање со средна јачина, дава густина и сјај, овозможувајќи лесна контрола.

Категорија: , таг

Опис

Формула што не создава лушпи.
Гел за стилизирање со средна јачина, дава густина и сјај, овозможувајќи лесна контрола.
Безалкохолна формула што не создава лушпи, не го суши скалпот и содржи термална бариера која ја штити косата од надворешни влијанија, топлината од фенот или грејни третмани. Гел кој ја кондиционира косата благодарение на Гинсенг и екстракт од жалфија.
Се нанесува на просушена коса со пешкир. Се прочева и се остава да се исуши самата.