WELLA ELEMENTS CALMING SERUM 100 ML

1,900 ден

Серум за смирување и хидратација на иритиран, осетлив и сув скалп.

Опис

Серумот за смирување Wella Elements е 100% вегански, без силикони и содржи 98% состојки од природно потекло, како што се растителен глицерин, екстракт од бел чај и провитамин Б5.

е погоден за редовна употреба, а исто така безбеден за коса со кератин третман, обоена и хемиски третирана коса. Нежната формула гарантира дека нема да дојде до промена на бојата.

 

Начин на употреба:се нанесува на чист скалп се масира и не се плакне