TECNI ART FIX MAX GEL 200ML

1,400 ден

Гел со екстра фиксација кој ќе ја скроти дури и најнепослушната коса а притоа нема да остави трага на лепливост но само трага на мека и сјајна коса во текот на целиот ден.

Категорија: ,

Опис

Гел со екстра фиксација кој ќе ја скроти дури и најнепослушната коса а притоа нема да остави трага на лепливост но само трага на мека и сјајна коса во текот на целиот ден.Гелот за стилизирање на косата е дизајниран по длабинско истражување, кој ви помага да ја носите вашата омилена фризура мака а да не е леплива.
Доаѓа со УВ филтер кој ги штити влакната на косата од оштетување поради сончева светлина.
Гелот за обликување брзо се суши при нанесување а не остава траги на лепливост или остатоци а доаѓа со свеж и пријатен мирис. Работејќи на обликување за вистинска дефиниција, овој гел за коса е совршен за посилна коса на која и треба контрола и рамнотежа.

Начин за употреба :
Се нанесува и на сува и на влажна коса .
Може низ цела коса за целосен стајлинг ил на одредени прамени.