STYLE FINISH MATT CREAM 100 ML

590 ден

Крема за обликување на косата со мат финиш и цврсто но флексибилно држење.

Опис

Професионална  мат крема за обликување на коса за жени и мажи обезбедува природен изглед без сјај. Вашата коса ќе добие убава природна дефиниција и текстура,со цврсто држење а сепак  исклучително мека на допир. Исто така многу е лесно да ја смените фризурата во секое време.

Се користи на вообичаен начин: мала количина од производот се нанесува на сува коса, а доколку сакате, можете во секое време да нанесете дополнителен производ и да го преобликувате изгледот.