PRECISION SHAVE GEL 150ml

1,200 ден

Транспарентен гел за бричење кој не прави пена и кој е специјално формулиран за прецизно бричење на нормална или потенка брада.

Категорија: , таг

Опис

Транспарентен гел за бричење кој не прави пена и кој е специјално формулиран за прецизно бричење на нормална или потенка брада. Овозможува темелно, брзо и чисто бричење. Ја смирува кожата и помага во спречување на иритација. Идеален за чуствителна кожа.
Се навлажнува лицето со топла вода, потоа се нанесува тенок слој од гелот и се бричи како и обично.