NUTRICURLS WAVES & CURLS MASK 150ml

950 ден

Маска која се грижи ја брановидната и кадрава коса.

Категорија: , таг

Опис

Маска која се грижи за брановидната и кадрава коса.
Ја снабдува косата со потребната влага и хранливи материи.
Збогатена со екстракт од печнични протеини, масло од јојоба, витамин Е, минерали и протеини. Ги дефинира кадриците и ги штити од влажност. Ја остава косата мека, сјајна, дефинирана и не ја отежнува.
Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути и потоа се плакне.