MEDIUMHOLD SPRAY GEL 250ml

890 ден

Гел спреј за лесно стилизирање.

Категорија: , таг

Опис

Гел за лесно стилизирање.
Формула збогатена со жалфија, Гинсенг и екстракт од килаја дрво. Гел во спреј за средна јачина кој дава природен изглед. Не создржи алкохол, ја штити косата од оштетувања предизвикани од УВ зрачење. Одличен при сушење со фен, за сите должини на коса, може да се употребува на сува и влажна коса.
Се испрскува количина во зависност од должината на косата и се стилизира по желба.