ICE CREAM STYLE-IN CRYSTAL BEAUTY 100ml

790 ден

Течни кристали за свиленкаст сјај на косата.

Категорија: , таг

Опис

Ја затвора кутикулата на влакното и ја измазнува површината на влакното со што и дава на косата неверојатен свиленкаст сјај и ја прави природно сјајна и уникатно мека.
Се препорачува за коса оштетена од прекумерни хемиски третмани.
Се нанесуваат неколку капки на сува и чиста коса.
Се користи и како превентивен препарат пред пеглање на косата.