Hasty Too-Smoothing balm 100ml

970 ден

Smoothing balm 100ml – Крема за измазнување на коса

Категорија: , таг

Опис

Го олеснува стилизирањето на косата и ја скротува “бунтовната” коса. Ја прави косата мека на допир, полна со сјај, мазна и уредна. Овозможува ефикасна термичка заштита.

Начин на употреба: Се нанесува мала количина од кремата на потсушена коса по должина на целото влакно и врвовите, потоа се расчешлува и се стилизира или фенира косата.