BOTANIKARE AROMA OIL TREATMENT 50ml

1,990 ден

Третман за детоксикација кој содржи масла од еукалиптус и бергамот горчлив портокал.

Категорија: , таг

Опис

Третман за детоксикација кој содржи масла од еукалиптус и бергамот горчлив портокал.
Темелно го чисти скалпот и ја подобрува структурата на влакното.
1. За длабинска употреба нанесете 2-3 полни пипети од маслото директно на неизмиен скалп, се масира додека целосо не се апсорбира. Се остава неколку минути да делува и се продолжува со Botanikare третман.
2. За ароматерапевтски третман додадете 3-4 капки од маслото во најсоодветниот шампон, се нанесува на косата, нежно се масира, се остава неколку минути да делува и потоа темелно се плакне.