FILLER BOOSTER LEAVE IN LOTION 12 X 10 ML

2,460 ден

Сет од 12 ампули за интензивен третман , пополнување и хидратација на тенка ,безживотна коса.

Опис

Alter Ego Italy Filler Booster e интензивен третман кој не се плакне идеален за сува,тенка и безживотна коса. Сите производи се збогатени со Hairfiller Complex, создадени врз основа на кватеризирана хијалуронска киселина и природен екстракт од пченица. Filler Booster лосионот има згуснувачко дејство и додава волумен. Производот ја пополнува, ја хидрира косата и додава густина.

Начин на употреба: Нанесете  на влажна измиена  коса и не планете