DUALSENSES CURLS AND WAVES HYDRATING SERUM SPRAY 150ML

1,150 ден

Хидрирачки серум во спреј за нега и реактивирање на локните кај виткана и брановидна коса.

Опис

Серум во спреј  идеален за зајакнување на кадрава коса, без разлика дали е природна или ондулирана. Со интензивна влажност, ја враќа еластичноста и дефиницијата на локните. Во исто време го спречува фриз ефектот  и обезбедува топлинска заштита.  Специјално развиениот систем  со млечен протеин помага да се подобри еластичноста и отскокнувањето, да се навлажнуваат и повторно да се активираат локните.

Начин на употреба: се нанесува на влазна миена коса просушена со пешкир и не се плакне.