DAILY DEEP MOISTURIZING SHAMPOO 250ml

750 ден

Нов, редизајниран дневен шампон за хидратација на косата и скалпот, збогатен со хранливи состојки кои ја прават косата мека во текот на денот, без да ја замастува косата.
Поседува ултра навлажнувачка формула која ја чисти косата и со природен сертифициран American Crew мирис на цитрус и нане, кој ја освежува и ја зајакнува косата.
Специјална хидратација придонесува состојката Витамин Б5 која воедно ја одржува косата здрава.
Шампонот е вегански и не содржи силикони, се препорачува за секојдневна употреба на нормална или сува коса.

Формула со 84% природни состојки. Пакување од 80% рециклирана пластика.

Начин на употреба: Мала количина нанесете на мокра коса и скалп, измијте и потоа темелно исплакнете.

Опис

Дневен хидрирачки шампон кој е формулиран така што содржи мешавина на природни екстракти кои ја хидрираат и кондиционираат косата, а не ја натежнуваат.