CARE SCALP ANTI-HAIR LOSS THERAPY 5 X 10 ML

740 ден

Ампули кои го спречуваат опаѓањето на косата и поттикнуваат раст на нови влакна.

Опис

Ампулите  против опаѓање ефикасно го намалуваат прекумерното проретчување, слабеење и опаѓање на косата. Го стимулираат протокот на крв, што позитивно влијае на повторното растење.

Содржат активни состојки :

*Екстракт од просо- Придонесува за здрав раст на косата преку стимулирање на клеточната активност, како и регенерација на ткивата и намалување на опаѓањето на косата.

*Екстракт од хмељ-  Полн со моќни антиоксиданси, антибактериски и антиинфламаторни. Помага во намалување на опаѓањето на косата, го подобрува сјајот и го намалува чешањето на скалпот.

*Пантенол-  Се нарекува и про-витамин Б5. Помага при привлекување и задржување на водата. Ја хидрира косата и скалпот и ја прави косата силна и здрава.

Начин на употреба:Се нанесува една ампула на чист и измиен скалп и не се плакне.Се препорачува да се користат два пати во неделата од 3- 4 месеци.