CARE SCALP ANTI-DANDRUFF LOTION 150ML

580 ден

Лосион кој не се плакне наменет за отстранување на првутот и спречување на негово повторно појавување.

Опис

Лосионот ефикасно ги отстранува потешките форми на првут и спречува повторување. Ефикасната комбинација на активни состојки го намалува лупењето на кожата на скалпот, го запира наталожувањето на мртвите клетки на кожата и го смирува иритираниот скалп.  Содржи активни состојки :

*Пироктон Оламин-  Има антигабични својства, помага во борбата против првутот и го намалува опаѓањето на косата.

*Хексамидин дисетиионитат-  Антимикробно средство со широк спектар на дејство против бактерии, габи и квасци. Спречува ширење на заразни материи или организми.

*Екстракт од виолетова ехиненција- Го хидрира скалпот, ефикасно го намалува првутот и ја смирува иритацијата. Го стимулира растот на косата со подобрување на циркулацијата на крвта во скалпот.

*Глицерин-  Хидратантна и регенерирачка состојка која природно се наоѓа во нашето тело и помага да се врати нормалната рамнотежа и хидратација на скалпот.

Начин на употреба: Се нанесува два пати неделно на чист и измиен скалп. Не се плакне. Се препорачува да се користи така еден месец а потоа по потреба.