CARE PURE MICELLAR CONDITIONER 250 ML

420 ден

Мицеларен кондиционер за нега ,хидратација и креирање волумен кај тенка и безживотна коса.

Опис

Нежен, лесен  регенератор кој ја враќа влажноста без да ја оптоварува косата. Благата формула создадена со специјална мицеларна технологија не иритира, го подобрува влажното и секое чешлање и го отстранува статичкиот електрицитет. Косата е лесна, силна, мека и мазна.Благодарение на формулата без SLES,  безбеден е  за употреба на обоена коса. Идеален за коса која е тенка, безживотна и има потреба од волумен. 

Начин на употреба: се нанесува на измиена коса по должината и по 3 минути темелно се плакне.