BONACURE CP CLEAN BALANCE DEEP CLEANSING ANTI-POLLUTION WATER 150 ML

1,200 ден

Водата против загадување ги чисти, штити и храни сите типови коса. Производот е збогатен со токоферол. Оваа активна состојка ја капсулира прашината и другите нечистотии додека ја одржува косата заштитена од слободните радикали. Ултра лесната формула создава тенок слој на површината на косата со цел да се спречи таложење на загадувачи и честички нечистотија. Покрај тоа, водата против загадување има хидратантен ефект и ја штити косата од топлината при фенирање или стилизирање.Остава косата да се чувствува свежо до 24 часа!

Начин на користење: Користете го пред сушење со фен или како доработка по стајлирањето. Нанесете 8-10 прскања на влажна или сува коса, не плакнете. 

Категорија: , ,

Опис

Вода за коса за прочистување на косата од загадување и за заштита од топлина.