BONACURE CP MOISTURE KICK SPRAY CONDITIONER 400 ML

1,700 ден

Овој лесен, но интензивен регенератор за секојдневна употреба е идеален за нормална до сува и кршлива коса. Ја враќа природната рамнотежа на влага и ја подобрува управливоста. Косата изгледа поздрава и посјајна. Има технологија за изедначување на клетките, која помага да се создаде мазна површина на косата и веднаш ја подобрува еластичноста и сјајот. Глицеролот обезбедува есенцијална хидратација, а веганскиот кератин има забележително хранлив ефект. Ова е вегански производ за нега на коса и без состојки од животинско потекло. Хранливите својства на овој регенератор од Schwarzkopf BC и помагаат на косата да го врати природното отскокнување и еластичност. Косата е полесна за управување и расплетување.

Начин на користење: хидратантниот регенератор во спреј е лесен за употреба се нанесува на влажна коса  и не треба да се плакне. Може да се прска и на сува коса помеѓу миењето за дополнителен сјај и мекост.

Опис

 Интензивен регенератор во спреј за секојдневна употреба , идеален за хидратација на  нормална до сува и кршлива коса.