B.TOXKARE HAIR LIFTING SERUM 10X20ml

3,600 ден

Лифтинг серум – ампули за регенерирање, зајакнување и обновување на косата.

Категорија: , таг

Опис

Динамичен филер ја регенерира и зајакнува косата и и дава природна еластичност и младешки изглед. Суптанциите кој ги соржи серумот продираат низ кутикулите на косата, ја зајакнуваат и ја обновуваат оштетената структура.
Навлажнувачки и пополнувачки својства има хијалуронската киселина, додека колагенот и кератинот ја зголемуваат еластичноста, даваат форма, мекост и здрав изглед на вашата коса.
Се нанесува после Prepping шампон на влажна коса со шприц секција по секција по должината на косата и се остава да делува 15минути, не се плакне и потоа се става Contouring cream.