ALTERNA MY HAIR MY CANVAS NEW BEGINNINGS EXFOLIATING CLEANSER 198 ML

1,850 ден
Вегански нежен пилинг кој помага да се отстранат нечистотиите од скалпот и косата.Брилијантно ги чисти порите и го стимулира растот на косата.Промовира циркулација,спречува запушување на фоликулите.Го продолжува времето помеѓу две миења.Ги чисти скалпот и косата без да ја отстрани бојата.Содржи веганска формула со ботанички кавијар, перлит и екстракт од кора од лимон.Начин на употреба:се нанесува на влажна коса со масажа фокусирајки се на коренот и скалпот.
Категорија: ,

Опис

Вегански нежен пилинг кој помага да се отстранат нечистотиите од скалпот и косата.