CAVIAR ANTI-AGING REPLENISHING MOISTURE CC CREAM 150 ML

1,770 ден

Луксузен крем  третман без плакнење кој не дозволува стареење и ја усовршува косата на 10 различни и неверојатни начини. Обезбедува влажност, сјај, мазност, мекост, анти-кршење, заштита од топлина, блага цврстина, заштита од УВ , управливост и сила – сè што и е потребно на вашата коса за да изгледа апсолутно убаво, здраво и беспрекорно. Овој прајмер 10-во-едно може да се користи сам или како основа за други производи за стилизирање. Формулирана со нашиот препознатлив екстракт од кавијар и морска свила, формулата помага да се таргетираат физичките, еколошките и природните знаци на стареење и стрес што може да предизвика косата да стане сува, кршлива и повеќе склона кон кршење. Клинички докажано дека обезбедува влага, мазност, сјај, управливост, термичка заштита до 232° и го намалува кршењето на косата за повеќе од 98%.

Формулиран без SLS/SLES*, Parabens, Phthalates, DEA/TEA и вештачки бои.

Начин на употреба: Се нанесува на измиена коса и не се плакне. Може да се нанесе и на сува коса за дополнително измазнување.

Категорија: , , ,

Опис

Луксузен третман во крем за сува коса  кој дава 10 придобивки во еден лесен чекор.