SCALP CLINIX PRE-SHAMPOO SCRUB 200 ML

1,650 ден

Пилинг кој нежно ги отстранува мртвите клетки на кожата и го подготвува скалпот за чистење .

Категорија:

Опис

Пилинг кој нежно ги отстранува мртвите клетки на кожата и го подготвува скалпот за чистење. Го освежува скалпот и дава чуство на ладење.Oдговара на индивидуалните потреби на скалпот од сите типови на оние со првут, сув, нежен, мрсен скалп и до скалп со рамномерно опаѓање на косата.
Нанесете богат слој на влажен или сув скалп и нежно масирајте.Оставете да делува 10 минути.Исплакнете темелно.Користете го 1-2 пати неделно.