BONACURE CP COLOR FREEZE CONDITIONER 200 ML

1,200 ден

Нежен регенератор идеално погоден за потребите на секоја обоена коса. Ја враќа косата на оптимално ниво на pH од 4,5, дозволувајќи им на пигментите во боја да се заглават длабоко во структурата на косата. Ова помага да се постигне 90% задржување на бојата до 30 миења. Ги оживува досадните бои на косата и ја измазнува површината на косата на секој прамен за да создаде брилијантен сјај.

Нови 100% вегански професионални формули, без сулфати, силикони, парабени, минерални масла, фталати, микропластика и вештачки бои, со високо ниво на биоразградливост.

Начин на употреба: Нанесете на измиена коса, оставете да делува 2 минути па потоа темелно исплакнете.

Категорија: ,

Опис

Нежен регенератор за нега и заштита на секој тип фарбана коса.