BONACURE CP COLOR FREEZE SPRAY CONDITIONER 400 ML

1,700 ден

Нежен регенератор во спреј идеално погоден за потребите на секоја обоена коса. Ја враќа косата на оптимално ниво на pH од 4,5, дозволувајќи им на пигментите во боја да се заглават длабоко во структурата на косата. Ова помага да се постигне 90% задржување на бојата до 30 миења. Ги оживува досадните бои на косата и ја измазнува површината на косата на секој прамен за да создаде брилијантен сјај.Обезбедува топлинска заштита при фенирање.

Нови 100% вегански професионални формули, без сулфати, силикони, парабени, минерални масла, фталати, микропластика и вештачки бои, со високо ниво на биоразградливост.

Начин на употреба: Нанесете на измиена коса и не плакнете.Стилизирајте како и обично.

Опис

Нежен регенератор во спреј  за нега и заштита на секој тип фарбана коса.