BONACURE CP VOLUME BOOST PERFECT FOAM 150ML

1,200 ден

Пена која додава многу волумен и ја остава тенката  коса да се чувствува погуста и поисполнета до 48 часа. Оваа антистатичка пена  е специјално формулирана за зголемување на волуменот до 92%. Збогатена е со креатин и пантенол, кои помагаат во зајакнувањето и стабилизирањето на косата. Создадена за да ја обнови структурата на косата, притоа давајќи им на вашите прамени поцелосен и подебел изглед благодарение на веганскиот кератин. Косата е зајакната и еластичноста е зголемена. Покрај тоа, пената промовира сјај и обезбедува заштита од топлина при сушење со фен. 

Нови 100% вегански професионални формули, без сулфати, силикони, парабени, минерални масла, фталати, микропластика и вештачки бои, со високо ниво на биоразградливост.

Начин на употреба: Се нанесува на влажна коса пред сушење и не се плакне. Стилизирајте како и обично.

Категорија: , ,

Опис

Пена за креирање волумен кај тенка и слаба коса.